• Telefon Numaramız
    +90 212 476 76 38

  • E-Posta Adresimiz
    info@dunyaisi.com

Paslanmaz Serpantin Nedir?

Serpantin içerisinden geçen sıvı ya da gaz halindeki maddeyi istenen düzeyde ısıtmak ya da soğutmak amacı ile kullanılır.

Ekonomizer Nedir Ne İşe Yarar?

Ekonomizer, üretim tesislerindeki enerji tüketimini azaltma ve üretilen enerjiyi geri dönüştürerek tasarruf etme amacıyla kullanılan ısı değiştiricilere verilen addır. 

Eşanjör Nedir, Ne İşe Yarar?

Eşanjör, iki farklı sıcaklıktaki akışkanın karışmadan ısı transferini sağlayan ekipmandır. Sıvı ya da gaz halindeki akışkanların arasındaki ısı transferlerini birbirine karışmasını engelleyerek yapar.

Evaporatör Nedir?

Evaporatör, soğutma sistemlerinde kullanılan bir tür buharlaştırıcıdır. Evaporatör; “buharlaştırıcı” ya da “soğutma serpantini” gibi isimlerle de bilinir. 

Klima Bataryası

Klima bataryası, klima sistemlerinin temel parçalarından biridir. Birçok metal plaka ve borudan oluşur ve ısı değiştirici görevini görmektedir. 

Evaporatör Çeşitleri

Evaporatör çeşitleri, soğutma sistemlerinin mekanizmasında buharlaştırıcı görevi olan cihazları kapsamaktadır.

Evaporatör ile Kondenser Arasındaki Fark Nedir?

Evaporatör ile kondenser arasındaki fark nedir sorusunun yanıtları önemlidir. Her iki endüstriyel kavram arasında belirgin bir fark vardır. Evaporatör, buharlaştırıcı cihazlar olarak sınıflandırılırken kondenser yoğuşturucu cihazlar olarak sınıflandırılmaktadır. 

Serpantin Nerelerde Kullanılır?

Serpantin nerelerde kullanılır sorusu kapsamlı yanıtlardan oluşmaktadır. Birçok alanda kullanılan serpantin, endüstriyel bir malzemedir. Dolayısıyla en fazla endüstriyel ve sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Serpantin, hem soğutma hem de ısıtma sistemlerinde kullanılan ve birçok işe yarayan bir sistemdir. 

Eşanjör Çeşitleri

Eşanjör, bir sistemde veya bir süreçte, birbiriyle değiştirilebilir öğeleri işlemek için kullanılan bir araç veya cihazdır. Farklı bağlantı noktaları arasında sıvı, gaz, ısı, bilgi veya diğer maddelerin aktarımını kolaylaştırırken, bunların özelliklerini değiştirebilir veya uygun hale getirebilir.